ykleniyor

E-Ticaret

E-ticaret nedir ? Nasıl yaparım ? Faydaları nelerdir ? İşletmeme faydası olacak mı? Oturduğum yerden para kazanabilecek miyim? daha bir çok soru ve havada kalan cevaplar...

Konuya aslında şu şekilde gireceğim. Biliyorum kimsenin okumaya vakti, zamanı yok. Hatta şu anda bu makalemi bile okuyabiliyorsanız büyük bir başarıdır bizler için. İnsanları artık bilgisayar başında özellikle Internet içerisinde ise okumaya yöneltmek sitede tutmak çok zor. Gerçekten çok zor.

Nedeni, ise vaktimiz yok. Her insanın bizlerinde dahil en büyük problemi aslında okumamak. Ama ne yazık ki, teknoloji son zamanlarda o kadar çok hızlı ilerleme kat etteki, yetişmek için yürümüyoruz artık, koşuyoruz resmen. Görsel makaleler, E-Ticaret yazıları, bununla beraber yanlarında getirdiği videolar, sesli e-ticaret söyleşiler, derken zaman akıp gitmiş. Hangisinden başlayacağımıza karar veremiyoruz.

Hata yapmamak için bu konuda en iyisini, en doğrusunu bulmaya çalışıyoruz.  Özellikle fiyat konusunda. Aslında şu teoriden yada şu düşüncelerden kendimizi arındırmamız, uzaklaştırmalıyız. En pahalı ürün en iyi ürün değildir. Asıl olan en iyi kalite, en düşük fiyat. Amacımız bu değil mi? zaten. Hepimiz için geçerli. 

Kurumsal firmalar artık online satışın verimliliğini günden güne almaya başladılar. Bununla birlikte doğru orantılı olarak para kazanmaya da başladılar. İnanın bu yazımı yazarken dahi, arama motorlarında bir adım daha rakiplerimizden önde çıkayım diye, kelimeleri özenle seçerek seo da başarılı olmak için birbirleriyle yarışan insanlar var. Firmalar var. Ama yaşam felsefemiz bu. Bu noktaya geldik. E-ticaret üzerinden para kazanmamız gerekiyor. Çünkü bu işi yapıyorsak en iyisini yapmak için çaba sarf etmeliyiz. Rekabetin en çok olduğu yer en çok vakit geçirdiğimiz yer internet değil mi? Makalemin en başında da dediğim gibi artık insanlar alışverişlerini internet üzerinden yapmaya başladılar. Ve bu dahada hızla artacak. 

E-ticaretin amacı, insanlara dışarıdaki mağazaları, dükkanları, AVM'leri ayağına getirmekten çok, aslında en iyi kaliteyi en uygun fiyata değişmektir. Ben öyle tanımlıyorum. Günlük hayatta konuştuğunuz, gördüğünüz, yaptığınız her şey siz alışveriş yapsanız da yapmasanız da buna örnektir. Konu sadece bir şey alıp satmak değildir. Hiç fark etmiyor musunuz? İki insan kendi arasında konuşurken alışveriş ile ilgili bir konuda  emin olun, "Nereden aldın ?" "Güzelmiş" "Kaliteli mi?" "Memnun musun?" "Fiyatı nasıl ?" Bu tip sorularla hiç karşılaşmıyor musunuz?

Bir insanın cebinden parasını almak bence dünyanın en zor mesleği. Düşünsenize derya deniz internet, kullanıcının önüne aradığı ürünü alabilmesi için bir çok alternatif geliyor. Ve bunların arasından firmanızı seçip ürünü sizden satın alıyor. Neye göre alıyor ? neye göre karar veriyor. Bunları hiç düşündünüz mü ? Tabi ki en büyük faktör fiyat gibi gözükse de aslında gözden kaçırdığımız ürünün pazarlama şekli, dürüstlük, doğru odaklık, doğru bilgi vermek, kullanıcıya doğru bilgi aktarma.

Aslında E-ticaret olarak olaya bakmak doğru olmayabilir. Bizim amacımız burada satış sonrası e-ticaret desteği. Ürünün arkasında durmak. Satılan malzemenin kullanıcıya hızlı  kolay yormadan alışveriş yapmasını sağlamak. İnanın bu anlattıklarımda işte başarılı olursanız ne satacağınız hiç önemli değil. Her ürünün mutlaka bir araştırmasını yapan bilgi almak isteyen insan vardır.

Ürünü satmak için satmayın. Bilgiyi, doğru aktarırsanız kişi zaten sizinle irtibata geçecektir. İnsanlar ürün alırken önce araştırmasını yapar. Kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak ister. Alınacak ürün için zaten kendisine vakit ayırmıştır. Araştırma için sorgulamak için vakti vardır. Eğer bu ürün birde pahalı ise gerçekten tabiri caizse ince eleyip sık dokur.

En büyük hastalığımız haline geldi oturduğumuz yerden en kolay para kazanma yöntemlerini araştırmak. Aslında en zor olan oturduğunuz yerden para kazanmak için gayret etmek. Oysaki göründüğü kadar hiçte basit değil. 

Umarım sizlerde bu yolda başarılı olursunuz. Unutmayın google üzerinden para kazanmak hiç de sandığınız kadar kolay değil. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!